Enoksis Yardım

Enoksis’e Giriş ve Kullanım konuları ile ilgili lütfen Enoksis Kullanma Kılavuzlarını inceleyiniz.


Enoksis Yardım Konuları:

1- Şifre yenileme işlemleri

Enoksis’e giriş yaparken kullandığınız şifreleri (veli veya öğrenci) okulunuzdaki rehber öğretmen tarafından yenileyebilirsiniz. Rehber öğretmenler ise şifrelerini müdür kullanıcılarından yenileyebilirler.

2- Kullanıcı adım nedir?

2023 yılı Ekim ayından önce sistemimize kayıt olmuş olan öğrenciler eposta adresleri ile sisteme giriş yapabilirler. Bu dönemden sonra ise T.C. Kimlik No ile sistemimize giriş yapabilirsiniz.

3- Öğrenci Kaydı Nasıl Yapılıyor?

Enoksis’e öğrenciler okulunuzdaki rehber öğretmen tarafından yapılır. Öğrenci okulda devam ettiği sürece Enoksis’te de kaydı devam eder. Rehberlik öğretmenleri öğrencilerin gerekli bilgilerini sisteme yükledikten sonra öğrenciler giriş yapabilirler.

4- Dönem sonunda/başında öğrencilerin bir şey yapmasına gerek var mı?

Dönem bitişlerinde veya başladığında rehberlik öğretmenleri gerekli işlemleri yapacak olup, öğrencilerin veya velilerin herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

5- Öğrencinin Enoksis’te bazı bilgileri hatalı görünüyor.

Bu durumu rehberlik öğretmenine iletirseniz gerekli düzeltmeleri kolaylıkla yapacaktır.

6- Mizaç testini bitirdim, sonucu göremiyorum?

Mizaç testinizi bitirdikten sonra rehberlik öğretmenleri testin sonucunu inceleyecek ve onay verecektir. Bu onaydan sonra Mizaç Raporu’na ulaşabileceksiniz. Veliler için herhangi bir onaya gerek olmadığı için, veliler mizaç testi olduktan hemen sonra raporlarına ulaşabilirler.

7- Mizaç testinin sonucu tahmin ettiğim gibi çıkmadı?

Eğer mizaç sonucunun farklı olması gerektiğini düşünüyorsanız bu konuyu ayrıntılı olarak rehber öğretmeninizle görüşünüz. Rehber öğretmenler mizaç ve enoksis konusunda gerekli bilgilere sahiptirler.

8- Öğretmen olarak nasıl mizaç testi olabiliriz?

Öğretmenlerimizin mizaç testi olabilmesi için rehber öğretmen tarafından sisteme kayıt edilmeleri ve kendileri için bir sınıf oluşturulması gerekmektedir. Bu konuda da rehber öğretmen bilgilendirilmiş olup, Rehber Öğretmen Paneli Kullanım Kılavuzu‘nda ayrıntılı bilgi verilmiştir.

9- Enoksis sisteminde bulunmayan bir arkadaşım mizaç testi olmak istiyor, ne yapabiliriz?

Enoksis, sadece anlaşmalı okulların öğretmen, öğrenci ve velilerine verilen bir hizmettir. Enneagram ve mizaçla ilgili diğer hizmetlerimiz için www.rehberimiz.com internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

10- Enneagram uygulamarında kullanabileceğimiz etkinlikler var mıdır?

Elbette! Biz bu etkinliklere “Enrehet” adını veriyoruz. Enrehet, almış olduğunuz mizaç rehberliğine ek olarak yapabileceğiniz “Enoksis Etkinlikleri”dir. Bu etkinlikler mizacınızı daha iyi anlamanıza ve bazı noktaları pratiğe dökmenize yardımcı olacaktır. Enrehet etkinlikleri için lütfen rehber öğretmeninizden bilgi isteyiniz.


Bu sayfadakilerin dışında sormak istedikleriniz için öncelikli olarak rehber öğretmeninize müracaat etmenizi rica edeceğiz. Rehber öğretmeniniz gerekli durumlarda bizimle iletişime geçecektir.

Enneagram Okul Sistemi olan Enoksis’in öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz için verimli olmasını dileriz…